Translate

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Και οι ισοπαλίες για τον Ηρακλή συνεχίζονται.... Δηλώσεις Παράσχου (βίντεο!)

Μοιράστηκαν τους βαθμούς στο Πανθεσσαλικό Ολυμπιακός Βόλου και Ηρακλής και έμειναν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κώστα Καπετάνο και οι «κυανόλευκοι" ισοφάρισαν με πέναλτι του Μάρα. Το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν απολαυστικό με τις δυο ομάδες να χάνουν εκατέρωθεν ευκαιρίες. Η ομάδα του Βόλου ήταν αυτή όμως που άνοιξε το σκορ με τον Κώστα Καπετάνο που εκτέλεσε την πρώην του ομάδα με ένα δυνατό σουτ κάνοντας το 1-0. Στον Ηρακλή διαμαρτύρονται για οφ σάιντ στην συγκεκριμένη φάση. Στην συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με την θεσσαλική ομάδα όμως να έχει την υπεροχή. Στον δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής θέλησε να πιέσει προκειμένου να ισοφαρίσει. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη με αντεπιθέσεις μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο γκολ. Μετά το 70΄ ο Παράσχος ρισκάρισε με τις αλλαγές που έκανε θέλοντας να δώσει ένα πιο επιθετικό τόνο στην ομάδα. Ο Ηρακλής άρχισε να ανεβάζει στροφές , έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας. Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 79΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Μάρα, με τους βολιώτες όμως να διαμαρτύρονται για την απόφαση του Θάνου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι , πάρα τις προσπάθειες που έκαναν οι παίκτες των δυο ομάδων. Ετσι έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν τους βαθμούς.

90+1 Καλό σουτ απο Μάρα η μπάλα κατέληξε άουτ

86΄Σουτ του Σολτάνι η μπάλα άουτ

83΄Σουτ του Ουμπίντεζ απο καλή θέση η μπάλα κατέληξε άουτ

80΄ ΓΚΟΛ Ο Μάρα ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι και έκανε το 1-1

79΄ Ανατροπή του Αραμπατζή απο τον Μόνχε και πέναλτι για τον Ηρακλή

78΄Αλλαγή με τον Ζερκά να παίρνει την θέση του Γιάκομπ

77' Αλλαγή με τον Σολάκη να παίρνει την θέση του Μαρτίν.

74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ακόστα στη θέση του Καπετάνου.

71΄ Αντεπίθεση του Βόλου, με τον Μπρέσκα να δίνει στον Μαρτίν , αλλά ο αργεντινός να μην προλαβαίνει την μπάλα

68΄ Αλλαγή με τον Μάρα να παίρνει την θέση του Γκαρσία

68΄ Κίτρινη κάρτα σε Επαλέ

66΄ Ο Μόνχε έκανε δυνατό διαγώνιο σουτ και ο Ελευθερόπουλος απόκρουσε την μπάλα στην κλειστή του γωνία

62' Σέντρα του Ζαραδούκα , ο Ελευθερόπουλος πρόλαβε τον Μαρτίν

58' Γυριστό σουτ του Παπαστεριανού, άουτ.

46΄ Αλλαγή με τον Επαλέ να παίρνει την θέση του Μαχόπ

45+ Ο Γιάκομπ επιχείρησε γυριστό σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο

43΄ Κίτρινη κάρτα σε Ντάνι

43΄ Πολύ καλό σουτ του Ουμπίντεζ κατέληξε άουτ

40΄ Σουτ του Γκαρσία δεν κινδύνεψε ο Γιακούποβιτς

33' Κίτρινη κάρτα σε Μαχόπ

13΄ ΓΚΟΛ Σουτ του Καπετάνου . η μπάλα περνάει την γραμμή και 1-0

12΄ Ο Σολτάνι βρέθηκε τετ ατ τετ με τον Γιακούποβιτς και απομακρύνει σε κόρνερ

10΄ Σέντρα απο τον Μόνχε, σουτ απο τον Μαρτίν, διώχνει σε κόρνερ ο Ελευθερόπουλος

8΄ Αντεπίθεση απο τους γηπεδούχους , καταλήγει σε σουτ του Μόνχε , αλλά αποκρούει ο Ελευθερόπουλος

6' Σουτ του Αλβάρεζ δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα του Ηρακλή

3΄ Κεφαλιά του Σανκαρέ πέρασε πάνω απο τα δοκάρια του Ελευθερόπουλου

2΄ Δυνατό σουτ του Σολτάνι κατέληξε άουτ Έναρξη αγώνα Οι συνθέσεις των ομάδων

Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Τσιώλης) : Γιακούμποβιτς, Καπετάνος, Σελέζι, Σνακαρέ, Ντολεζαϊ, Ζαραδούκας, Μόνχε, Ουμπιντεζ, Αλβάρεζ, Μπρέσκα και Μάρτιν

Ηρακλής ( Γιώργος Παράσχος) :Ελευθερόπουλος , Κυριαζής, Κατσαμπής, Ντάνι, Πάμπλο Λίμα, Παπαστεργιαννός, Γκαρσία, Γιάκομπ, Μαχόπ, Αραμπατζής και Σολτάνι

Δηλώσεις Παράσχου:

Ικανοποιημένος σε μεγάλο βαθμό εμφανίστηκε ο Γιώργος Παράσχος, με την λήξη του αγώνα στο Βόλο.

Ο τεχνικός του Ηρακλή πιο συγκεκριμένα τόνισε: «Πήραμε έναν πολύτιμο βαθμό απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα, που προέρχεται από καλά αποτελέσματα και είναι σε καταπληκτική φόρμα. Αν δώσεις χώρο στον Ολυμπιακό Βόλου έχει άνεση στο γκολ και δυστυχώς δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το μηδέν στην άμυνα. Κινδυνεύσαμε στις αντεπιθέσεις, εκεί που ο Ολυμπιακός Βόλου είναι καλός. Στην πρώτη ζώνη, είχαμε χαρακτηριστική άνεση, όμως στην αντίπαλη περιοχή δεν είχαμε την απαραίτητη ηρεμία. Κάναμε λάθη και είχαμε αργή σκέψη για αυτό και δεν γίναμε επικίνδυνοι. Στο πρώτο ημίχρονο είδαμε καλή μπάλα με τις ευκαιρίες να ανήκουν στον Ολυμπιακό βόλου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου κλείστηκε πίσω και μας έδωσε χώρους. Εμείς ρισκάραμε, κερδίσαμε το πέναλτι και ευτυχώς πήραμε τον πολύτιμο βαθμό».

Σε ότι αφορά την απόδοση του Γιάκομπ, αλλά και τη συνολική παρουσία της ομάδας του, δήλωσε: «Δεν ήταν μόνο ο Γιάκομπ. Ήταν κι άλλοι ποδοσφαιριστές που δεν ήταν καλοί. Αν δεν ήταν θα το δω και θα το πω. Θεματικές αλλαγές δεν μπορούν να γίνουν. Οι καινούριοι παίκτες είναι πίσω σε φυσική κατάσταση. Η ομάδα θέλει τρεξίματα, ταχύτητα και εμείς υστερούμε σε αυτό. Πρέπει να βρούμε εκεί λύσεις».