English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 29 Αυγούστου 2010

1η αγωνιστική:Ηρακλής-Ολυμπιακός 2-1

Μάρα: «Μεγάλη νίκη»

Ο Ηρακλής, ο οποίος πραγματοποίσε μεγάλη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0 και επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το γκολ του Κώστα Μήτρoγλου στο 59ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες, όμως οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάρα στο 79' και επτά λεπτά αργότερα πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Βέλλιο για να πάρουν τη νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γ.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ
ΒΟΗΘΟΙ: Χ.ΜΠΑΛΤΑΣ, Μ.ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ