Translate

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Παρασκευή 14 Μαΐου 2010

Φιλικός αγώνας 14/5/2010:Πανθρακικός-Σκόντα Ξάνθη 3-2

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής για φιλανθρωπικό σκοπό (τα έσοδα δόθηκαν στον σύλλογο Καρκινοπαθών Νομού Ροδόπης Δύναμη Ψυχής) με την παρουσία 1.000 και πλέον φιλάθλων, ο Πανθρακικός νίκησε 3-2 την Ξάνθη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με δύο γκολ του Βασιλακάκη (28', 42΄), ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με τέρματα των Πιθαρούλη (48'), Φλίσκα (55' αυτ.), Ντιαλό (57'). Τα δύο ημίχρονα ήταν διάρκειας 40 λεπτών.

Πανθρακικός: Βρονταράς, Πιθαρούλης, Ιασωνίδης, Ματεντζίδης, Σακελλαρίου, Λόπεζ, Εφραιμίδης, Παπουλής, Ντιαλό, Ρομπέρ, Καζάκης. Στο Β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ταίρης, Χαριτωνίδης, Στόικος, Τριανταφυλλίδης, Μουνάφο, Καρτσαμπάς, Αντωνίου, Γωνιάδης, Ερκάν, Μπουσινάκης και Πέντσας.

Ξάνθη: Λοντίγκιν, Μπέρτος, Τζάκι, Κωστούλας, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Σουάνης, Μαρσελίνιο, Μπούγκα, Ριζογιάννης, Κομεσίδης. Στο Β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπαδόπουλος, Τσουμάνης, Τσομπανόπουλος, Ζερβανταρίδης, Χαριτίδης, Καραπατσιάς, Τσαριτσάκης.