Translate

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 26 Αυγούστου 2010

Φιλικός αγώνας: Μπαρτσελόνα-Μίλαν 1-1, 4-2 στα πέναλντι

Η Μπαρτσελόνα κατέκτησε το φιλικό τουρνουά "Trofeu Joan Gamper" , καθώς επικράτησε με 4-2 στα πέναλτι της Μίλαν(1-1 στο 90λεπτο) με παρουσία περίπου 45 χιλιάδων φιλάθλων στο  "Καμπ Νόου" της Βαρκελώνης.Ο Βίγια στο 47' και ο Ιντσάγκι 20 λεπτά αργότερα (εκπληκτικό γκολ) σημείωσαν τα γκολ της αναμέτρησης.

Στο φινάλε, πρόσωπο του αγώνα αναδείχτηκε ο γκολκίπερ της Μπάρτσα, Πίντο, ο οποίος απέκρουσε τα σουτ των Σέιντορφ, Πίρλο και Γιανκουλόφσκι, οδηγώντας στη νίκη και την κατάκτηση του τροπαίου την ομάδα του, για την οποία έχασε πέναλτι ο Μπουσκέτς (απόκρουση Ρόμα).

Μπαρτσελόνα – Μίλαν 1-1 (4-2 πέν.)  47' Βίγια – 67' Ιντσάγκι

Οι συνθέσεις:

Μπαρτσελόνα: Πίντο, Αντριάνο, Πουγιόλ (63' Πικέ), Μιλίτο (63' Φόντας), Αμπιντάλ (46' Ντάνι Αλβες), Χεφρέν (63' Πέδρο), Ντος Σάντος (63' Μπουσκέτς), Μάξουελ (46' Τιάγκο), Ινιέστα (63' Κεϊτά), Ιμπραΐμοβιτς (46' Μπόγιαν), Βίγια (63' Μέσι).

Μίλαν: Αμέλια (60' Ρόμα), Μπονέρα (46' Αμπάτε), Νέστα (46' Παπασταθόπουλος), Τιάγκο Σίλβα (60' Γιέπες), Αντονίνι (46' Γιανκουλόφσκι), Αμπροζίνι (46' Σέιντορφ), Πίρλο, Μπόατενγκ (82' Στράσερ), Χούντελαρ (55' Οντουαμάντι), Μποριέλο (55' Ιντσάγκι), Ροναλντίνιο (76' Μέρκελ).